Lajme 

Transporti? S’do i vendosim virusit autobus në dispozicion.

Shpërndaje lajmin
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Transporti do të kërkojë të paktën edhe disa javë për t’u hapur. Edi Rama tha se turizmi këtë vit do të jetë i shqiptarëve.

“Ju e dini si janë kushtet në furgona dhe autobusë është si të vendosësh autobusë dhe furgonë në dispozicion të virusit. Po punojmë për një strategji, që është edhe një reformë në transportin publik. Durim se ende nuk jemi aty, është problem i madh.

Europa ka thënë se do të hapet në 15 (qershor), disa vende do i hapin më shpejt, ne duam që brenda majit të hapim rrugët për shqiptarët, kam parasysh të Shqipërisë, të Kosovës dhe kudo që jetojnë edhe në funksion të turizmit. Turizmi këtë vit do të jetë i shqiptarëve. Po të sillen pak, jo shumë si suedezë që të zbatojnë ato rregulla që i dini”.

Lajme të ngjashme

Leave a Comment

© Copyright 2020 Reporteri.al.