Aktualitet Lajme Lëmsh 

Transgjinore dhe Krishtlindje, kush e fitoi Miss Trans në Tiranë?

Shpërndaje lajmin
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  


Miss Trans 2017″ është mbajtur në kryeqytetin e Shqipërisë gjatë festës së Krishtlindjeve, ku transgjinor të shumtë kanë sfiluar dhe kanë konkurruar mes tyre për të rrëmbyer kurorën e Miss Transit.

Kanë qenë shtatë transgjinore ato që janë bërë pjesë e këtij konkursi, i cili është mbajtur në një prej diskove të Tiranës, ku kanë qenë të pranishëm rreth 100 persona.

Transgjinoret ishin të veshura me fustane ngjyrë rozë.

Nga ky konkurs përveç “Miss Trans” u përzgjodhën dhe dy fituese të tjera “Miss Trans Buzëqeshja”, dhe “Shoqëruesja e Parë e Miss Trans”.

Lajme të ngjashme

Leave a Comment

© Copyright 2020 Reporteri.al.