Lajme 

Fëmijët po trajtoheshin në programe edukimi për notin, në ekran shfaqet video pornografike. Reagon Federata.

Shpërndaje lajmin
 • 11
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  11
  Shares

Një seancë normale trajtimi për fëmijët e vegjël notarë në Skoci u ndërpre, në mënyrë të papritur në kohën e orës konsultuese, pasi në ekran u shfaq një video pornografike.
Ngjarja u publikua në media, u përhap në opinion publik dhe Federata e Notit të Skocisë e pa më vend të reagojë, duke kërkuar ndjesë për atë që kishte ndodhur. Më pas, gjithcka u denoncua në polici, raporton Daily Record.

Për këtë ngjarje, mendohet se fajtorë janë disa hakera, të cilët kanë ndërhyrë në faqen zyrtare të Federatës së Notit të Skocisë dhe kanë publikuar më tej videon me përmbajtje pornografike.
Programi i përdorur nga Federata kishte si synim që të përmes një video online, të dërgoheshin mesazhe tek notarët e rinj, duke pasur si qëllim që t’i bëjë ata notarë profesionistë.

Lajme të ngjashme

Leave a Comment

© Copyright 2020 Reporteri.al.