Aktualitet artikull Lajme 

E Verteta mbi Mjekun qe u akuzua se ishte pompist

Shpërndaje lajmin
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Mjeku i ashtequajtur Qazim Ismaili qe eshte pjese e bluzave te bardha te cilat u derguan per ndihme ne shtetin fqinj u akuzua me pare diten e sotme nga nje mori media se nuk kishte lidhje me sherbimin shendetesor dhe se punonte si pompist.

Por e verteta qendron komplet ndryshe mesa duket.
Sipas kontakteve direkte me mjeket ne qe ndodhen ne Itali dhe pas verifikimeve te shumeta te bera oret e fundit nga stafi i reporteri.al.

Konfirmojne se z.Qazim Ismaili ka punuar si infermier ne Itali dhe eshte kthyher nga italia per shkak se nje pjestar i familjes se tij u plagos gjate ngjarjes se Gerdecit ne vitin 2008. Per shkak te veshtiresive te gjetjes se nje pune ne Shqiperi si infermier ai zgjodhi te punonte ne cdo lloj profesioni per te siguruar te ardhura per familjen e tij.

Lajme të ngjashme

Leave a Comment

© Copyright 2020 Reporteri.al.