Nga Bota Sport 

E fejuara e Dybala: Jam sërish pozitive, nuk e di çfarë po ndodh

Oriana Sabatini, e fejuara e Paulo Dybala, ka njoftuar me anë të një postimi në Intsagram, se është sërish pozitive me coronavirus: “Më 21 un dhe Dybala rezultuan pozitiv, pas 3 ditësh isha negative ndërsa dje isha sërish pozitive. Nuk e di si funksionon dhe pse brenda pak ditësh gjërat ndryshuan. Mbase ishte fals testi kur dola negative. Kjo tregon sa pak gjera dimë për këtë virus. Gjithsesi, ne jemi shumë mirë thuajse nuk kemi asnjë simptomë”, u shpreh ndër të tjera e fejuara e Dybala e cila shtoi se…

Lexo më shumë
Nga Bota Sport 

Zyrtare: Shtyhet kampionati Europian “EURO 2020”

Federata Norvegjeze e Futbollit ka zyrtarizuar përmes faqes së saj në “Twitter” lajmin e shtyrjes së kampionatit Europian Euro 2020 në vitin 2021. “Kampionati do të zhvillohet nga data 11 qershor deri në 11 korrik 2021”, shkruan në profilin e saj Federata Norvegjeze, pas videokonferencës së UEFA-s me 55 federatat eurpiane të futbollit. Në pritje të zyrtarizimit të shtyrjes së Kampionatit Europian në verën e vitit 2021, UEFA është në këto momente duke zhvilluar videokonferencën e udhëhequr nga presidenti Aleksander Ceferin me 55 federatat europiane të futbollit. Futbolli në shumicën…

Lexo më shumë
Nga Bota Shëndeti Sport 

Trajneri i futbollit spanjoll vdes nga koronavirusi në moshën 21 vjeç

Një trajner 21-vjeçar i futbollit spanjoll ka vdekur nga koronavirusi diten e sotme duke e bërë atë viktimën në moshën më të re. Francisco Garcia, i cili menaxhoi ekipin e vogël të klubit me qendër në Malaga, Atletico Portada Alta, u dërgua në spital me simptoma të rënda të virusit. Por kur ai mbërriti mjekët gjithashtu identifikuan kancerin vdekjeprurës të gjakut. Ata thanë që ai do të mbijetonte nëse nuk vuante nga gjendja para-ekzistuese. Spanja shpalli një gjendje të jashtëzakonshme javën e kaluar ndërsa rriti përpjekjet për të ndaluar përhapjen…

Lexo më shumë
Aktualitet artikull Kuriozitet Lajme life Nga Bota Shëndeti Sport 

Cristiano Ronaldo Ka Bere Dicka Madheshtore…

Ylli i skuadres Portugeze si dhe lojtari i Juventusit , hotelet qe posedon ne Portugali ka menduar ti ktheje ne qendra spitalore per te kuruar personat e prekur nga virusi. Ato do te shfrytezohen falas , dhe Ronaldo do paguaje doktoret dhe punetoret. Per momentin ai ndodhet ne Portugali duke qendruar me familjen dhe duke festuar ditelindjen e motres se tij. Ai nuk eshte kthyer ne Itali per shkak se shteti Italian eshte vendosur ne karantine nga pandemia globale.

Lexo më shumë
Sport 

E lëndoi i vëllai, Arlind Ajeti pushon së paku dy muaj

Arlind Ajeti nuk do të mund të luajë futboll për pjesën e mbetur të vitit 2018. Shkak është i vëllai i tij, Albiani i cili e dëmtoi gjatë një dueli në fushë. Ditën e djeshme u luajt takimi Grasshopers – Bazel, ku vëllezërit për herë të parë u vunë përballë njëri-tjetrit. Pas një përplasje midis tyre, mbrojtësi i Shqipërisë pati dhimbje dhe shtrëngoi shpatullën me dorë. Me ndihmën e mjekëve, u rifut në lojë, por e pati të vështirë që të luante në përfundim të pjesës së parë, si pasojë…

Lexo më shumë
Sport 

RTSH me një tjetër dhuratë për publikun, garat e ‘Formula 1’

Duke filluar që nga gara e ardhshme, e cila do të zhvillohet në Baku të Azerbaxhanit, gara më e famshme në Botë do të pasurojë gamën e transmetimeve sportive në shtëpitë e gjithë shqiptarëve, pa asnjë pagesë shtesë. Formula 1 në tri sezonet e kësaj ngjarje sportive, do të jetë në ekranin e gjithë shqiptarëve, duke i shtuar kështu një tjetër surprizë të këndshme buqetës sportive që ofron paketa digjitale e RTSH-së, nëpërmjet kanalit të dedikuar, RTSH Sport. Duke filluar që nga gara e ardhshme, e cila do të zhvillohet…

Lexo më shumë
Sport 

Skënderbeu fiton në limit me Partizanin, javës tjetër mund të shpallet kampion

Goli i fitores 1-0 për Skënderbeun u shënuan nga Dita në minutën e 94-t të takimit, nga 5 minuta shtesë që ishin gjithsej. Kur të gjithë po mendonin se ndeshja mes Partizanit dhe Skënderbeut po mbyllej pa gola, ka ardhur një gol nga hiçi që i ka dhënë fitoren ekipit korçar dhe duke vënë në rrezik të madh pjesëmarrjen e të kuqve në Europë. Goli i fitores 1-0 për Skënderbeun u shënuan nga Dita në minutën e 94-t të takimit, nga 5 minuta shtesë që ishin gjithsej. Vazhdon thatësira e…

Lexo më shumë
Sport 

Ky është lajmi që bën të ndihet i turpëruar ç’do tifoz i Real Madridit

Duket e pabesueshme, por Real Madridi po kalon sezonin më të keq të historisë së tij në kampionatin spanjoll të fubollit. Me 9 fitore, 5 barazime dhe 4 humbje nga 18 ndeshje të luajtura këtë sezon në Bernabeu, ekipi i drejtuar nga Zidane është u tallur nga të gjithë pasi ka dalë jashtë garës për titutull madje po rrezikon edhe pjesëmarrjen në Champions League. Valencia, Levante, Betis, Tottenham, Barcelona, Villareal, Fuenlabrada, Numancia dhe Leganes, janë 9 ekipet që kanë marrur rezultate pozitive në “Bernabeu” këtë sezon përball Real Madridit duke…

Lexo më shumë
Aktualitet Lajme Sport 

Bayern vendos për trajnerin e ri

Trajneri Jupp heynckes në fund të këtij sezoni do të largohet nga Bayern Munich Bayern Munich është në kërkim të një trajneri, sepse Jupp Henckes do të qëndrojë vetëm deri në fund të sezonit aktual. Gjermani ka ofertë nga Bayerni për të vazhduar kontratën e tij, por Heynckes dëshiron të vazhdojë pensionimin. Sipas Bild, zgjedhja e parë e kampionit të Gjermanisë është ish-trajneri i Borussia Dortmundit, Thomas Tuchel. Ai është i papunë që nga vera e kaluar dhe ka refuzuar të marrë drejtimin e ndonjë skuadre, pasi ishte në pritje…

Lexo më shumë
Aktualitet Lajme Sport 

Shqipëria në grup me dy kundërshtarë, Panuçi lëshon deklaratën e papritur pas shortit

Shqipëria mësoi sot kundërshtarët në Ligën e Kombeve. Kuqeziznjtë bëjnë pjesë në Ligën C dhe kundërshtarë do kenë vetëm dy ekipe, Skocinë dhe Izraelin. Pas shortit, trajneri i Kombëtares, Kristian Panuç deklaroi se skuadra do të kërkojë vendin e parë. Për Supersportin ai u shpreh: Është një grup shumë i ekuilibruar. Jemi të tre shumë të forta. Do të shohim se si do të shkojë dhe do të synojmë vendin e parë. Ne duhet të rrezikojmë, duhet të tentojmë, nuk do të ndryshoj asgjë. Do të shkojmë përpara me shumë…

Lexo më shumë

© Copyright 2020 Reporteri.al.