artikull life 

Krasta në A-Show :Unë them më mirë pa kryeministër, sesa pa teatë

Nga Adi Krasta Në një Shqipëri të plagosur të post tërmetit, në një Shqipëri që nuk po del dot nga shtetrrethimet e njëpasnjëshme dhe gjendjet e jashtëzakonshme, në një Shqipëri me ekonomi të kërcënuar në kulmin e pandemisë, me borxhe e kredi, me papunësi e varfëri, na hidhet sërish për konsum publik e mediatik, me deklamime kërcënuese e gjuhë urrejtjeje, vendimi i prishjes së teatrit duke dashur të na bindin se ky është preokupimi madhor i qeverisjes së kësaj Shqipërie në këto kohë, dhe kjo është e do jetë gjuha.…

Lexo më shumë
artikull life 

Dritan Kaba : Janë shtetas shqiptarë, jo emigrantë!

Shume media ose nga padija, nga budalleku ose nga deshira per te keqinformuar, shtetasit shqiptare qe po mbahen ne kufi me dhune nga qeveria kriminale i quan emigrante!!! Kolege, ata jane shtetas shqiptare si te gjithe ne. Edhe sikur ne Groenlande te jene, jane shtetas shqiptare derisa mbajne pasaporte shqiptare! Emigrante tek ne quhen sirianet, pakistanezet apo ku e di une çfare shtetasish te huaj, qe jane ne Shqiperi ne kampe e refugjateve ose ne rruget e vendit! Ky epitet eshte thellesisht i gabuar per shtetasit e Republikes sone, qe…

Lexo më shumë
Aktualitet artikull Kuriozitet Lajme life Nga Bota Shëndeti Sport 

Cristiano Ronaldo Ka Bere Dicka Madheshtore…

Ylli i skuadres Portugeze si dhe lojtari i Juventusit , hotelet qe posedon ne Portugali ka menduar ti ktheje ne qendra spitalore per te kuruar personat e prekur nga virusi. Ato do te shfrytezohen falas , dhe Ronaldo do paguaje doktoret dhe punetoret. Per momentin ai ndodhet ne Portugali duke qendruar me familjen dhe duke festuar ditelindjen e motres se tij. Ai nuk eshte kthyer ne Itali per shkak se shteti Italian eshte vendosur ne karantine nga pandemia globale.

Lexo më shumë
Kuriozitet life 

Ja si ta bëni ‘izolimin’ në shtëpi sa më argëtues?…

Qëndrimi në shtëpi gjatë gjithë kohës mund të duket relaksues përgjatë një fundjave por nëse kjo periudhë zgjatet më shumë, qëndrimi në shtëpi mund të bëhet stresues. Shkëputja nga jeta sociale dhe stili i zakonshëm i jetesës kërkon gjithnjë e më shumë forma të reja argëtimi alternative. Më poshtë ju rendisim disa aktivitete argëtuese të cilat mund t’i realizoni gjatë kohës që ndodheni brenda katër mureve të shtëpisë. Mund të duket e vështirë, por mësimi i një instrumenti muzikor përvecse do ju japë kënaqësi, do ju mbajë të zënë për…

Lexo më shumë
artikull life 

WOW! Dalin pamjet brenda shtëpisë luksoze të Ledri Vulës e cila do ju lërë pa fjalë [FOTO]

Ledri Vula është një ndër reperat më të suksesshëm dhe të preferuar në Shqipëri dhe jashtë saj. Ai është shumë aktiv në rrjetet e tij sociale ku ndan me fansat e tij foto dhe video të ndryshme nga jeta profesionale po ashtu dhe nga ajo private. Së fundmi, sipas raportimit të portalit “IconStyle”, Ledri Vula u bë me shtëpi pak kohë më pare, ku pamjet e vilës së re në zonën e VIP-ave u bënë publike në nëntor te vitit 2018. “Iconstyle” mësoi se reperi i njohur shqiptar kishte bërë…

Lexo më shumë

© Copyright 2020 Reporteri.al.