Kuriozitet Nga Bota 

E përbashkëta e shteteve që e përballuan më mirë koronavirusin…

Avivah Wittenberg-Forbes Po kërkoni shembuj lidershipi në një krizë? Nga Islanda në Tajvan dhe nga Gjermania në Zelandën e Re, gratë po i tregojnë botës si duhet përballuar një situatë e paprecedentë si kjo. Në Finlandë, Islandë dhe Danimarkë, pandemia theksoi se gratë janë të afta të marrin frerët në dorë kur gjendja përkeqësohet. Bëhet fjalë për shtete të vogla ose ishuj, ose përjashtime të tjera, por Gjermania është ekonomi botërore që po ia del mbanë, ndërsa Mbretëria e Bashkuar është një ishull me rezultate krejt ndryshe. Këto lidere po…

Lexo më shumë
artikull Kuriozitet Lajme 

Jahti super-luksoz ankorohet në Portin e Durrësit! Do të furnizohet me karburant dhe ushqime

Porti i Durrësit, pavarësisht se në një sitauatë të pazakontë, ka pritur një super jaht luksoz me 15 vela mëngjesin e sotëm. “Falcony maltez” mbërriti pas tre ditë lundrimi në portin e Durrësit mëngjesin e sotëm me ekuipazhin e tij. I konsideruar si një prej superjahteve turistikë me vela, i cili merret kryesisht me qera nga biznesmenë dhe personalitete të njohur për pushmet e tyre, jahti 78 metra i gjatë ka mahnitur jo pak durrsakët me pamjen e tij. Burime zyrtare nga kapiteneria e portit të Durrësit bënë me dije…

Lexo më shumë
Aktualitet artikull Kuriozitet Lajme life Nga Bota Shëndeti Sport 

Cristiano Ronaldo Ka Bere Dicka Madheshtore…

Ylli i skuadres Portugeze si dhe lojtari i Juventusit , hotelet qe posedon ne Portugali ka menduar ti ktheje ne qendra spitalore per te kuruar personat e prekur nga virusi. Ato do te shfrytezohen falas , dhe Ronaldo do paguaje doktoret dhe punetoret. Per momentin ai ndodhet ne Portugali duke qendruar me familjen dhe duke festuar ditelindjen e motres se tij. Ai nuk eshte kthyer ne Itali per shkak se shteti Italian eshte vendosur ne karantine nga pandemia globale.

Lexo më shumë
Kuriozitet life 

Ja si ta bëni ‘izolimin’ në shtëpi sa më argëtues?…

Qëndrimi në shtëpi gjatë gjithë kohës mund të duket relaksues përgjatë një fundjave por nëse kjo periudhë zgjatet më shumë, qëndrimi në shtëpi mund të bëhet stresues. Shkëputja nga jeta sociale dhe stili i zakonshëm i jetesës kërkon gjithnjë e më shumë forma të reja argëtimi alternative. Më poshtë ju rendisim disa aktivitete argëtuese të cilat mund t’i realizoni gjatë kohës që ndodheni brenda katër mureve të shtëpisë. Mund të duket e vështirë, por mësimi i një instrumenti muzikor përvecse do ju japë kënaqësi, do ju mbajë të zënë për…

Lexo më shumë

© Copyright 2020 Reporteri.al.